سی و یک اسفند

زندگی پزشکی فوتبال اعتیاد تکنولوژی

 
 
ساعت ۱٠:۱۳ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٤ امرداد ۱۳٩٠  

شش ماهه تو بیمارستان کار میکنم یک ریال نداده اند.زحمت هم نکشیده اند بپرسند عمو خرت به چند؟تو این شش ماه چکار میکردی؟ حالا که خبرش به روزنامه ها رسیده از شبکه زنگ زده اند شاکی که اقا این چه کاریه؟

به دلیل پرداخت نشدن کارانه ها ؛ 8 پزشک بیمارستان سجادیه تربت جام استعفا کردند 

تربت جام - خبرنگار قدس: هشت نفر از پزشکان بیمارستان سجادیه تربت جام بدلیل عدم وعده مسؤولان از کار خود استعفا دادند.به گزارش خبرنگار ما در حالی که طبق مصوبه هیأت امنای دانشگاه علوم پزشکی مشهد و وعده مسؤولان مقرر شده بود از اوایل اسفند 89 کارانه پزشکان قراردادی شاغل در بیمارستان سجادیه تربتجام بصورت ساعتی محاسبه شود اما با وجود گذشت 5 ماه این مصوبه هنوز اجرایی نشده است. 
یکی از پزشکان این بیمارستان در گفتگو با خبرنگار ما گفت: 8 نفر از پزشکان غیر مطب دار تفاهمنامه ای در خصوص خدمت رسانی به مردم منطقه در بیمارستان سجادیه با وجود سختی کار در بیمارستان و محیط اورژانس امضاء کرده و نیز نهایت همکاری را داشته ایم اما متأسفانه با گذشت چندین ماه از قول مسؤولان هنوز کارانه ما طبق قرارداد قبلی پرداخت می شود.وی افزود: بر این اساس و علی رغم میل باطنی پزشکان دیگر قادر به همکاری با بیمارستان سجادیه نیستیم. این پزشک عنوان کرد: اکنون پرداخت حقوق پزشکان در بیمارستان تربت جام با بی نظمی خاصی مواجه شده و حتی ارائه برنامه پزشکان نسبت به چهار سال گذشته از نظر کیفی بدتر شده است. 
وی افزود: طبق قانون بیمارستان حق ندارد برای یک پزشک از دو شیفت بیشتر کشیک مشخص کند و باید نسبت به ارائه خدمات توسط پزشکان واقع بینانه نگاه شود تا وضعیت فعلی از بن بست خارج شود.وی در ادامه گفت: بدلیل مشکلات موجود 8 نفر از پزشکان شهرستان استعفا خواهند کرد.  
قویترین مردان جهان
ساعت ۱:٢۱ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٢ امرداد ۱۳٩٠  

این عکس تقریبا هشت سال پیش گرفته شده.یعنی وقتی که مهران زاعی برای اولین بار به عنوان استاژر وارد بخش چشم پزشکی شد . در این فاصله زمانی روزهای پرزحمت و استرسی برای مهران طی شده تا امروز به عنوان نفر اول مسابقات جهانی ico (انجمن جهانی چشم پزشکی ) شناخته بشه .فکر میکنم ارزشهای کسی که در تمام دوران تحصیل به اختلاف زیادی نفر اول بوده باید خیلی خیلی بهتر از این شناخته بشه و براش احترام قائل بشن.مسلما کسانی که در رشته پزشکی تحصیل کرده اند میفهمند اوردن نمره 204 از علوم پایه(بیش از 10 نمره اختلاف با نفر دوم) 180 از پره انترنی و 178 دستیاری و درنهایت معدل 19.5 دوره پزشکی چه کار مشکل و حتی به نظر ناممکنی باشه.فکر میکنم همه ما یک خسته نباشید بهش بدهکاریم.چون به نظر من هیچکدام از قهرمانهای المپیک به اندازه این جوان در رشته خودشان زحمت نکشیده و کمتر تقدیر نشده اند.