خسرو معتضد نباشیم

امروز به طور اتفاقی متوجه شدم جناب خسروخان معتضد که همه با چاخانهایش در تلوزیون آشنا هستید ستونی به نام ساعت 25 در روزنامه قدس دارند و در آن به بیان دیدگاههای مشعشع خودشان در همه زمینه ها می پردازند.خواندن این نوشته که سراسر مغلطه و هوچیگری در عین نااگاهی و غرض ورزی است را به عنوان نمونه ای از خیانت رسانه ای وچاپلوس سالاری فرهنگی به دوست و دشمن توصیه میکنم.البته کل متن انقدر طولانی و بی سروته است که حوصله کپی کردن و حاشیه نوشتن برای تمامش را ندارم و تنها یکی دومثال برای شیرینی وملاحت اینجا می اورم.قضیه از این قرار است که گویا سفارت کره جنوبی در تهران به مناسبت آغاز سال نو و احتمالا برای همراهی در جشن نیکوکاری مبلغ 83 هزار دلار به کمیته امداد ایران کمک کرده است که به رگ غیرت جناب مورخ برخورده.ایشان میفرمانید:

((کره ایها مگر می خواهند به ملت ایران صدقه بدهند؟

آنها هر سال میلیاردها تومان ببخشید میلیاردها دلار از ایران عایدی دارند. یخچال 500 هزار تومانی در کردستان عراق از نوع سامسونگ آن به دست مصرف کننده ایرانی حدود 2 میلیون تومان می رسد. شنیده ام روزی 10000 دستگاه یخچال ساید بای ساید می فروشند. اتومبیلهای را که در دبی و کویت و امارات متحده و قطر 20 تا 30 میلیون تومان می فروشند، اینجا  70- 60 میلیون تومان قالب می کنند و به روی مبارک خود نمی آورند؛ دریغ از دادن یک آگهی به روزنامه ها و مجلات ایران مگر چند روزنامه دولتی و چند مجله خاص!ز آگهی در تلویزیون ایران از مدتها پیش خبری نیست. سامسونگ و ال جی شبها آگهی به برنامه های تلویزیونی شبکه های ما می دادند. رگ وطن پرستی و غیرتمندی عده ای که از راز و رمز تجارت و تبلیغات خبر ندارند و فکر می کنند عایدات نفت ابدی است جنبید. اعتراض کردند آقا چرا آگهی کره ای در سیمای ایران پخش می شود؟ میلیاردها تومان آگهی شرکتهای کره ای پرید و رفت روی آنتن ماهواره های ضد اخلاقی و ضد نظام و ضد مصالح و منافع ایران نشست.))

در پاسخ به ایشان باید عرض کرد اولا بعله استاد,اساسا ما پولی که به کمیته امداد میدهیم اسمش را میگذاریم صدقه.این پول نه برای همه ملت ایران که برای کمک به مردم بی بضاعت داده میشود,اینکه سازوکار کمیته امداد در این چند وقته عوض شده وپولهایش به مصارف دیگر میرسد بحث دیگری است که ان شاء الله  در تاریخ نوشته خواهد شد و به صدقه دهندگان ربطی ندارد.درثانی در هیچکدام از اتهاماتی که در این دو سه خط ذکر کرده اید متوجه طرف کره ای نیست و به مثابه تف سربالا مستقیما مسئولان و سیاستگذاران مملکت گل و بلبل خودمان را نشانه گرفته.تفاوت قیمت وحشتناک بین یخچال در کردستان و تهران و یا تفاوت قیمت دوبرابری اتومبیل در بازار امارات و ایران به خاطر تعرفه بالای گمرکی است که به هردلیل در کشور ما وجود دارد.در واقع در این معامله بیشترین سود را نظام خودتان میبرد.وقتی شرکت کره ای اتومبیل را با صرف انرژی و هزینه مواد اولیه و نیروی انسانی و دانش فنی در کره تولید میکند و در مرز ایران 30 میلیون تومان عرضه میکند و گمرک ایران تنها به ازای عبور این خودرو از مرز همین مقدار پول دریافت میکند چه کسی ضرر کرده است؟ایا دادن آگهی و تبلیغات در رسانه ها یک امر خیرخواهانه است یا منفعت طلبانه که شما بابت عدم تبلیغات تلوزیونی از شرکتهای کره ای طلبکارید؟سامسونگ و هیوندا و ال جی از خدا می خواهند بتوانند در رسانه های ایران تبلیغات انجام بدهند. همین چند نکته بدیهی ان جمله ((عده ای که از راز و رمز تجارت و تبلیغات خبر ندارند))  جنابعالی را حسابی برای بنده بولد کرد.ضمن اینکه جمله  از(( آنتن ماهواره های ضد اخلاقی و ضد نظام و ضد مصالح و منافع ایران)) تان هم بوی گند چاپلوسی و بداخلاقی و مغلطه مشامم را آزرد.ادبیات غرض ورزانه و منفعت طلبانه شما که در جایگاه قضاوت تاریخ نشسته اید خیلی وقت است تاریخ مصرفش تمام شده اصرار به عرضه اش تنها تنفر می افریند

/ 2 نظر / 11 بازدید
دیاکو

متاسفانه آقای معتضد در میان سلسله ادامه دار مورخان فریبکار و قلم به مزد نه اولین حلقه است و نه آخرین حلقه . اما امیدوارم که سرانجام روزی با همت آگاهان دلسوز و روشنگر, خورشید حقیقت از زیر ابر و مه غلیظی که سردمداران زر, زور و تزویر و دست نشاندگانشان ایجاد کرده اند, به در آید و همه جا را روشن کند.

فرزاد

ایول خیلی باحال بود.